فرمان حساس به سرعت

فرمان برقی در واقع یک الکترو موتور دارد که معمولا در زیر غربیلک فرمان نصب می شود و در زمان گردش غربیلک توسط دستان راننده به کمک یک سنسور زاویه گردش را به الکترو موتور گزارش کرده و موتور به کمک نیروی الکتریکی میل فرمان پایین را به گردش در می آورد.میله فرمان ارتباط مستقیم با غربیلک ندارد و در تصادفات خطر آفرین نیست.
فرمان الکتریکی مزایای زیادی نسبت به فرمان هیدرولیکی دارد که از آن جمله می‌توان به این موارد اشاره کرد:حذف پمپ هیدرولیک و چرخ، حذف شیرهای کنترل و لوله های رابط، حذف تسمه ما بین پمپ هیدرولیک و موتور اتومبیل، حذف جک هیدرولیک و روغن هیدرولیک و وزن کم نسبت به فرمان هیدرولیکی، تغییرات کمتر مکانیکی نسبت به فرمان هیدرولیک، فعالیت در زمان حرکت فرمان، کاهش حجم و اندازه نسبت به فرمان هیدرولیکی، مستقل بودن از موتور، طول عمر بیشتر، ایمنی بالاتر و مصرف کمتر انرژی. ضمن آنکه اگر زمانی فرمان الکتریکی دچار مشکل شده و عملکرد آن متوقف شود، به صورت خودکار می‌توان از فرمان مکانیکی استفاده کرد.

از دیگر مزیت های فرمان برقی به سفت نشدن رایج بین فرمان های هیدرولیکی اشاره کرد. همچنین حساس بودن به سرعت از دیگر مزیت فرمان های برقی است که در هنگام رانندگی اسپورت سفت شده و در هنگام رانندگی آرام نرم می شوند.
اشتراک گذاری این آگهی :
14 تیر 1397
دسته بندی : داخلی
دیدگاه کاربران

فرم ارسال نظر

  • * نام و نام خانوادگی :
  • *ایمیل :
  • *درج نظر :
  • *لطفا کاراکترهایی را که در تصویر می بینید در کادر زیر وارد کنید: